Biblioteka Świerklany

O NAS

    „Jeśli masz przy bibliotece ogródek,

                                           niczego Ci nie będzie brakowało”

                                                                              Cycero

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom czytelników w naszej bibliotece gromadzimy różnorodny ciekawy i starannie dobrany księgozbiór, który na bieżąco jest uzupełniany o najwartościowsze i najciekawsze pozycje książkowe dostępne na rynku wydawniczym.

Posiadamy w swoich zbiorach literaturę naukową i popularnonaukową. W zakresie tej literatury preferencje zależą od kierunków studiów naszych czytelników, oraz zapotrzebowania uczniów szkół – dominuje :
historia, psychologia, socjologia, pedagogika, publikacje z zakresu ekonomii, prawa, zarządzania. Dysponujemy lekturami szkolnymi dla wszystkich rodzajów szkół i poziomów nauczania zgodnie z nowym kanonem lektur.

Tradycyjnie najwięcej książek posiadamy z literatury pięknej dla dorosłych (romanse, sensacja, fantastyka). Bestsellery, pozycje nominowane do Literackiej Nagrody Pulitzera, NIKE, Paszportów Polityki, czy nagrodzone Literacką Nagrodą Nobla.

Staramy się również trafić w gusta czytelnicze młodzieży, która poszukuje literaturę odzwierciedlającą jej aktualne problemy i zainteresowania, oraz preferuje książki przygodowe, fantasy i science-fiction.
Dbamy również o najmłodszych czytelników, dla nich gromadzimy bajki, baśnie, rymowanki, kolorowe serie ilustrowanych książeczek nawiązujących do filmów animowanych, książki z dużą czcionką ułatwiające naukę czytania.

W bibliotece można bezpłatnie korzystać z internetu, zaś odpłatne są usługi ksero i drukowanie dokumentów.

                            Zapraszamy !!!


Wykonanie Responsywne strony internetowe K4ART